Ściany z roślin

Ogród wertykalny w domu to wspaniały dodatek, który doda charakteru Twojemu wnętrzu. Jednak, żeby ogród wertykalny sprawiał nam radość powinniśmy zadbać o decydujące czynniki takie jak: dobór odpowiedniego systemu wertykalnego, dobór odpowiednich roślin, zapewnienie odpowiedniego światła. Więcej informacji praktycznych odnośnie ogrodu wertykalnego znajdziesz w FAQ.

Zdecydownie w tej chwili najpopularniejszym systemem ogrodów wertykalnych wewnętrznych w jest Minigarden. W zasadzie daje nam nieograniczone możliwości w budowaniu roślinnych konstrukcji pionowych.

Możemy z niego tworzyć nie tylko pełne „żywe ekrany” ale i również dodatki zielone do naszego wnętrza. Mogą to być:

Żywe kolumny

Żywe obrazy

Zielone ściany wewnątrz lub na zewnątrz

Zielniki do kuchni czy na taras

Spotykamy się z wieloma opiniami, że Minigarden to tylko plastik, który nie jest zbyt ładny. To prawda- Minigarden to tworzywo sztuczne, jednak dzięki temu ma właściwości, które doskonale nadają się do hodowli roślin. Przede wszystkim jest trwałym wysokiej jakości tworzywem, które będze nam służyć przez długie lata, a po pewnym czasie rozrośnięte rośliny sprawią, że stanie się zupełnie niewidoczny. Co więcej, tworzywo to w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia. Wszelkie inne systemy ogrodów wertykalnych typu np. kieszenie filcowe, to też tworzywo sztuczne, gdyż tylko filc syntetyczny ma odpowiednie właściwośći, które zapewnią trwałość. Przewagą systemu Minigarden jest to, że rośliny sadzone w nim rosną w naturalnej ziemi uprawnej, dzięki czemu mamy ich duży wybór i możemy zapewnić idealne warunki wegetacji. Wybór roślin

Dodatkowym atutem systemu Minigarden jest brak konieczności tworzenia przyłączy wody i kanalizacji. Zieloną ścianę możemy podlewać manualnie, za pomocą hydronetki, lub też tworząc zbiornik, który może zostać umieszczony w innym pomieszczeniu- bez konieczności odpływu. W sytuacji, gdy wybierzemy opcję podlewania manualnego, nie oznacza, że będziemy musielli za każdym razem wykonac podlewanie samodzielnie. Np. Gdy wyjadą Państwo na wakcacje, to zieloną ogród wertykalny może samemu się podlać za pomocą mobilnego zbiorniczka z pompą, który ustawimy koło ściany na czas naszej nieobecności. Oczywiście, jeżeli chcemy system w pełni zautomatyzować, to możemy zaplanować instalację automatycznego nawadniania.

Nasza firma zbuduje ogród wertykalny dla Ciebie, lub też pomoże Tobie wykonać go samodzielnie.

Jesteś zainteresowany . ?

Skontaktuj się z nami


    Zadzwoń
    +48 730 230 545
    Zadzwoń
    Przewiń do góry