Ściany i panele z mchu

Bezobsługowa ściana z mchu

Ściana z mchu to sposób na wprowadzenie zieleni do wnętrza bez konieczności montażu systemów nawadniających czy lamp doświetlających. Tworzymy je wyłącznie z impregnowanego mchu klasy premium, który nie wymaga podlewania ani przycinania i świetnie wygląda we wnętrzach przez wiele lat. Do zachowania świeżości potrzebuje jedynie wilgoci na poziomie 30-80%, czyli właśnie takiej, jaka na co dzień panuje w pomieszczeniach. Ściany z mchu doskonale się prezentują, tworząc przyjazną atmosferę i zapewniają kontakt z naturą. W przypadku takich systemów mech umieszczamy na specjalnych panelach do mchu i wykańczamy aluminiową lub drewnianą listwą albo mocujemy instalację tak, by uzyskać wrażenie mchu wyrastającego prosto ze ściany. Ozdobę tego typu możemy założyć w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego powierzchni. Wystarczy szybki montaż i możesz cieszyć się naturą we wnętrzach przez wiele lat!

Rodzaje dostępnych mchów

Chrobotek reniferowy – to tak naprawdę porost występujący w Europie Północnej. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że stanowi pokarm reniferów. Naturalnie występuje w kolorze jasnym- siwym. Jest ręcznie zbierany, impregnowany i barwiony przy użyciu naturalnych barwników. Przez swoją plastyczność i różnorodność kolorystyczną daje nam ogromne możliwości. Możemy z niego stworzyć np. logo firmy, ścianę zdobiącą restaurację lub po prostu ścianę w mieszkaniu czy biurze.

dostępne kolory:
Kulisty – występuje w lasach wielu krajów Europy, również w Polsce. Jest starannie zbierany i poddawany procesowi impregnacji przy użyciu ekologicznych składników. Jest bardzo trójwymiarowy. Końcówki jego włosków są w delikatnie błyszczące w głęboko zielonym kolorze, co nadaje bardzo eleganckiego i designerskiego wyglądu, podnoszącego prestiż wykończenia pomieszczenia. Panele z mchu działają bardzo kojąco, a ich wygląd jest bardzo naturalny. Idealnie nadaje się do pokoju wypoczynkowego, biura czy poczekalni.
Płaski – również występuje w lasach wielu krajów Europy. Pozyskiwany jest w dużych płatach przez co idealnie nadaje się do użycia w zielonych ścianach. Najczęściej jest używany jako wypełnienie do zielonych ścian z mchem kulistym ale można go wykorzystać również oddzielnie. Dzięki swoim zaletom możemy go użyć w efemerycznych projektach- targach czy projektach architektonicznych. Jest to najtańszy rodzaj mchu.

Jakie korzyści przynosi ściana z mchu?

Galeria realizacji

Zamów ścianę z mchu do Twojego wnętrza!

Ściany z mchu potrafią całkowicie odmienić biuro, restaurację, hotel, galerię handlową, spa i każdą inną przestrzeń publiczną oraz prywatną. Panele z mchu mogą być montowane w poczekalniach, firmowych chill roomach, recepcjach, ale są też doskonałym dodatkiem do wystroju lokalu gastronomicznego! Możemy wykonać dla Ciebie ścianę z mchu płaskiego, bardziej trójwymiarowego mchu kulistego lub stworzyć niepowtarzalną kompozycję, łącząc oba te gatunki. W ofercie mamy również ściany z chrobotka reniferowego, czyli porostu, za pomocą którego można wykonać nawet najbardziej skomplikowane ozdoby. Jego plastyczność i różnorodność kolorystyczna sprawiają, że stanowi niezwykle efektowną ozdobę wnętrza, a jest tak samo bezobsługowy jak mech. Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jaka ściana z mchu najlepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni.

Jesteś zainteresowany . ?

Skontaktuj się z nami


    Zadzwoń
    +48 730 230 545
    Zadzwoń
    Przewiń do góry