Fasady

Fasady budynków pokryte roślinnością to architektura przyszłośći. Stawiając czoło wyzwaniom dzisiejszego świata jakim niewątpliwie są globalne ocieplenie i zanikanie wielu gatunków roślin i zwierząt stoimy przed wyzwaniem stworzenia idealnego systemu, który pozwoli pokryć roślinami miejskie przestrzenie, fasady budynków czy elewacje naszych domów. W zasadzie nie można znaleźć ani jednego powodu, dla którego dzisiejsze budynki nie miałyby zostać pokryte roślinami. Korzyści z zastosowania paneli- ekranów z roślin jest bardzo wiele, a najważniejsze z nich to:

dodatkowa ochrona budynków

Ochrona konstrukcji budynków przed promieniowaniem UV i kwaśnymi deszczami staje się coraz ważniejsza. Wiele budynków musi wytrzymać ulewny deszcz, zmiany temperatury, bezpośrednie działanie promieni słonecznych i korozyjne cząsteczki pyłu w powietrzu. Żywe ściany stanowią naturalną odpowiedź na te kwestie. Połączenie roślin i gleby zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem i wiatrem, ponadto 50% energii słonecznej jest pochłaniane przez liście, a kolejne 30% jest odbijane. W porównaniu z okładzinami, farbami i innymi powłokami budowlanymi, które ulegają zniszczeniu, zielone ściany mogą być skutecznym rozwiązaniem dla długoterminowej trwałości konstrukcji.

bioróżnorodność

Żywe ściany mogą stanowić alternatywne siedlisko dla owadów, nietoperzy i ptaków. W zielonych ścianach możemy tworzyć budki lęgowe dla zwierząt, tymsamym tworząc im dom.

temperatura

Zielone ściany zmniejszają poziom nagrzewania się w miastach. Działają również jako izolacja, pomagając regulować temperaturę w budynku, utrzymując w nim ciepło zimą i chłód latem. W niektórych przypadkach zastosowanie żywych ścian pozwala nawet na zmniejszenie zapotrzebowania na klimatyzację.

pochłanianie dźwięku

Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz rośliny pochłaniają i odbijają hałas. Niezależne testy przeprowadzone na żywych ścianach wykazały, że ściany o konstrukcji modułowej lepiej pochłaniają dźwięk. Poziomy dźwięków można zmniejszyć o około 10 decybeli.

jakość powietrza

Liście roślin filtrują zanieczyszczenia z powietrza i pochłaniają cząsteczki kurzu. Pomaga to zmniejszyć tworzenie się smogu.

Stworzenie idealnego systemu roślinnych paneli fasadowych trwało wiele lat. Nie chodziło tylko o stworzenie samego systemu, ale o przetestowanie tysięcy gatunków roślin, ażeby zapewnić trwałość i niezawodność produktu. Z żywymi panelami fasadowymi ANS stało się możliwe w bardzo szybki i prosty sposób tworzenie elewacji bydynków z roślin. Panele ANS to jedyne systemy ogrodów wertykalnych o pionowej powierzchni bioczynnej z nawierzchnią ziemną.

Jesteś zainteresowany . ?

Skontaktuj się z nami


    Zadzwoń
    +48 730 230 545
    Zadzwoń
    Przewiń do góry