Ściany z mchu to nowoczesny i bardzo modny trend we współczesnej architekturze. Z powodzeniem mogą powstać w każdym wnętrzu. Wymagają niewiele pielęgnacji i są praktycznie bezobsługowe. Nie musimy ich podlewać, nie jest konieczne naświetlenie. Jedynym warunkiem jaki musimy spełniać to wilgotność powietrza, która powinna być w zakresie 30-80%. Jest to wilgotność jaką mamy w każdym mieszkaniu. Nasz mech może być naturalnym wskaźnikiem wilgotności powietrza- poniżej 30% wysycha a powyżej 30% stanie się ponownie miękki.  W razie problemów z zachowaniem odpowiedniej wilgotności, możemy wspomóc się nawilżaczem powietrza. Utrzymuje swoją świeżość, kolor i teksturę przez wiele lat (2 lata gwarancji jednak żywotność to 5-10 lat).

– Jest to produkt naturalnie niepalny i ogniotrwały.

– Pozyskiwany z zachowaniem równowagi środowiska.

– Ulega biodegradacji.

– Nie przyciąga owadów.

– Jest nietoksyczny, hipoalergiczny.

W naszej ofercie znajdą Państwo trzy podstawowe rodzaje mchu;

Chrobotek Reniferowy to tak naprawdę porost występujący w Europie Północnej. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że stanowi pokarm reniferów. Naturalnie występuje w kolorze jasnym- siwym. Jest ręcznie zbierany, impregnowany i barwiony przy użyciu naturalnych barwników. Przez swoją plastyczność i różnorodność kolorystyczną daje nam ogromne możliwości. Możemy z niego stworzyć np. logo firmy, ścianę zdobiącą restaurację lub po prostu ścianę w mieszkaniu czy biurze.

Mech Kulisty występuje w lasach wielu krajów Europy, również w Polsce. Jest starannie zbierany i poddawany procesowi impregnacji przy użyciu nietoksycznych składników. Jest bardzo trójwymiarowy. Końcówki jego włosków są w delikatnie błyszczące w głęboko zielonym kolorze, co nadaje bardzo eleganckiego i designerskiego wyglądu, podnoszącego prestiż wykończenia pomieszczenia. Działa bardzo kojąco i jego wygląd jest bardzo naturalny. Idealnie nadaje się do pokoju wypoczynkowego, biura czy poczekalni.

Mech Płaski również występuje lasach wielu krajów Europy. Pozyskiwany jest w dużych płatach przez co idealnie nadaje się do użycia w zielonych ścianach. Generalnie używamy go jako wypełnienie zielonych ścian. Dzięki swoim zaletom możemy go użyć w efemerycznych projektach- targach czy projektach architektonicznych. Jest to najtańszy rodzaj mchu.