O ogrodach wertykalnych

W dzisiejszych czasach przy szybko rosnącej świadomości społeczeństwa i rozwoju cywilizacji coraz bardziej zwracamy uwagę na ekologię, która stała się modna i jest wdrażana w coraz to więcej dziedzin naszego życia. Ekologia obecnie ma olbrzymi wpływ na rozwój wszystkich gałęzi gospodarki. Jest ona używana w celach marketingowych. Obecnie nie ma skuteczniejszego sposobu na unowocześnienie wizerunku firmy niż połączenie z naturą.

Ogrody wertykalne są najnowocześniejszą formą designu. To bezsprzecznie jeden z niemijających trendów w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych. Mogą być również z powodzeniem wykorzystywane podczas różnego rodzaju eventów i targów. Mobilne zielone ściany to najszybsze, najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie aby nadać przestrzeni charakteru, prestiżu, podnieść walory estetyczne oraz stworzyć wyjątkowy mikroklimat.

Korzyści płynące z użycia naszych systemów ogrodów wertykalnych to:

  • mobilność, a co za tym idzie i elastyczność,
  • prosta i szybka instalacja,
  • automatyczny system nawadniania oraz zapotrzebowanie na wodę ograniczone do minimum,
  • szeroki wybór roślin oraz kolorystyki kompozycji,
  • żywy mebel lub naturalna ścianka działowa – doskonała w przestrzeni biurowej.

Nie można również zapominać o dobroczynnym działaniu roślin – skutecznie pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, wydzielając jednocześnie niezbędny do życia tlen. Co więcej, redukują kurz oraz metale ciężkie unoszące się w powietrzu oraz absorbują z niego nadmiar hałasu. Wszystkie wymienione właściwości sprzyjają utrzymaniu powietrza w dobrej kondycji, co nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia, poczucia komfortu oraz efektywnej pracy.

Nie można również zapominać o dobroczynnym działaniu roślin – które skutecznie pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, wydzielając jednocześnie niezbędny do życia tlen. Co więcej, redukują kurz oraz metale ciężkie unoszące się w powietrzu oraz absorbują z niego nadmiar hałasu. Konstrukcja zielonych ścian w oparciu o nasz system modułowy to idealne rozwiązanie do mieszkań z ogrzewaniem podłogowym, w których powietrze jest zawsze bardzo suche. Pozwalają na utrzymanie wilgotności na idealnym poziomie.
Wszystkie wymienione właściwości sprzyjają utrzymaniu powietrza w dobrej kondycji, co nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia, poczucia komfortu oraz zwiększenia efektywności pracy.