Nowa aranżacja na Termach Maltańskich. Największa zielona ściana w Polsce!

Nowa aranżacja na Termach Maltańskich. Największa zielona ściana w Polsce!

Termy Maltańskie to jeden z największych i najchętniej odwiedzanych aquaparków w Polsce. Przyjeżdżają tutaj turyści z całego kraju. W marcu 2020 roku obiekt przeszedł duże zmiany. Termy Maltańskie były zamknięte ponad miesiąc, ale dzięki temu zmiany są spektakularne.

Tematem przewodnim zmiany wystroju stały się zielone ściany z naturalnej roślinności wraz z motywami drewnianymi. Na moment realizacji jest to największa zielona ściana w Polsce! Łączna powierzchnia to prawie 300 m2. Do jej wykonania wykorzystano ponad 7000 tropikalnych roślin, specjalnie wyselekcjonowanych aby poradziły sobie w silnie oddziałujących warunkach basenowych. Zielone ściany wykonano z innowacyjnego systemu modułowego umożliwiającego szybki montaż oraz łatwą wymianę roślin, dzięki czemu można zapewnić stały, ładny wygląd.

Modernizacja Term Maltańskich

Ogród wertykalny wykonany przez poznańską firmę Green-Systems posiada w pełni zautomatyzowany system nawadniania oraz dostarczenia nawozu. Zamontowane zostały również lampy doświetlające rośliny dostosowane do zastosowanych gatunków. Klienci Term Maltańskich mogą odpoczywać w otoczeniu zielonej ściany na drewnianych leżankach lub w kąciku relaksu na wiszących fotelach. Inną nowością są między innymi złote kaskady, które przypominają grotę z potężnymi stalaktytami skrywające aż trzy przelewowe baseny kaskadowe z funkcją hydromasażu oraz leżankami. W centralnej części aquaparku powstał wulkan, jak żartują pracownicy Term – jedyny czynny wulkan w Polsce. Co godzinę będzie wybuchał, tzn. rozżarzał się do czerwoności oraz emitował groźne pomruki z wykorzystaniem błysków diod.

Nie zapomniano również o dzieciach. Z obiektu zniknął statek piracki i ścianka wspinaczkowa. Zastąpił je wodny plac zabaw dla dzieci od 3 do 12 roku życia z armatkami wodnymi, zjeżdżalnią oraz kubłem wody, który co jakiś czas się wywraca zalewając kąpiących.

Całość prac kosztowała 6 mln zł.

Zadzwoń
+48 730 230 545
Zadzwoń
Przewiń do góry